svatební koordinátorka

Svatební koordinátorka – Vaše dobrá víla

Lucie Štočková před 1 rokem

Budete se brát. Potřebujete k tomu svatební koordinátorku? Jistě jste už pár svateb absolvovali a tušíte jak to chodí, možná si tedy poradíte sami.

A svíčkovou uvařit zvládnete?

Přece jen mě ale napadá otázka, kolikrát jste letěli letadlem. Nebo jedli svíčkovou. Mockrát? Výborně! A umíte pilotovat? Nebo tu svíčkovou UVAŘIT? A bez receptu? 

Nechci nikoho podceňovat, jistě se najdou jedinci, kteří hravě zvládají jedno či druhé, nebo dokonce oboje, při nejlepším najednou. Pro většinu normálních smrtelníků je však pilotování mimo diskuzi a k přípravě tradiční české omáčky potřebují v ideálním případě maminku.

Asi se tedy shodneme, že některé věci je lepší přenechat jiným, zkušenějším. Nebo si alespoň nechat poradit.

pilot, kokpit

Není někdy lepší přenechat odpovědnost profesionálům?

Jedna role stačí

Svatba zní jako perfektní úkol pro svatební koordinátorku. Svatba taky zní jako pohádková událost, kterou by si měli snoubenci hlavně užít. Jste organizační typ a naprosto jistá/ý, že to zvládnete sami? Pak doporučuji sehnat si jinou nevěstu či ženicha, protože na hlavní roli Vám nejspíš nezbyde čas.

Naštěstí existují hodné víly, které mají zkušenosti i zaručené recepty, a tak Vám tu pohádku zrežírují přesně podle Vašich představ, aniž byste si všimli, že existuje nějaký scénář.

svatební režisér

Svatba je tak trochu divadlo. Nezapomeňte na režiséra!

Svatební koordinátorka- přítel na telefonu, nebo pravá ruka?

Svatební koordinátorku můžete využít podle svých vlastních potřeb. Někomu stačí poradit se při plánování svatby. Tak abyste si ujasnili co vše je potřeba zařídit, na co nezapomenout, nebo jaký by měl být harmonogram celého dne. Na webu svatbonet.cz máte možnost konzultace s profesionální svatební koordinátorkou. Jednotlivé programy dokonce nabízí konzultaci jako bonus zdarma. 

V podstatě jako byste zavolali mamince, ještě než jdete na svíčkovou nakoupit.

Pokud Vám konzultace předem tak trochu zamotala hlavu, a Vám je sice jasné, co potřebujete, ale nevíte jak na to, přizvěte koordinátorku k procesu plánování. Nechte ji, ať Vám se vším pomůže. Od shánění ideálního místa, přes ochutnávání různých druhů dortů až po úpravu pomačkané mašličky na třetí židličce vpravo. Tam přeci sedí babička. A ta si na přežehlené mašličky potrpí.

svatba, dekorace, mašle, sezení

Mašličky si zaslouží vlastního odpovědného rovnatele!

Někdy je zkrátka lepší nechat profesionála, aby si se všemi záludnostmi poradil sám, zatímco vy budete přihlížet a věnovat svůj čas opravdu zásadním úkolům, které za Vás nikdo jiný neudělá. I když má totiž Vaše pomocnice stejnou konfekční velikost, přecejen je lepší vyzkoušet svatební šaty na sobě.

Vlastně tak nějak maminku pozorujete při vaření a v rámci ochutnávek jí pomáháte tu mňamku doladit.

svatební šaty, zkoušení

Šaty za Vás nikdo nevyzkouší.

Přípravy zvládnete sami

Další možností je, že svatební koordinátorku použijete jako oragnizátora svatebního dne. Vaši svatbu jste si naplánovala už jako malá, když jste se v šatech po babičce, ve kterých se samozřejmě budete vdávat, snažila přes nestoudně vysoké podpatky zachovat balanc i tvář před zrcadlem. Váš nejlepší kamarád je kadeřník, jeho přítel fotograf, budoucí tchýně cukrářka a strýček starosta vesnice.

Vcelku tedy nepotřebujete radit co a jak, kontaktů máte přesně tolik, kolik potřebujete a jediná reálná podmínka pro uspořádání svatby byla najít vhodného partnera. Podtrženo sečteno, Vy máte splněno.

svatba, holčička

Už jako malá jste přesně věděla, jak bude Vaše svatba vypadat.

Pomoc v den D

Svatební koordinátorku tedy použijete jako pomocnou sílu. Snoubenci mají úplně jiné starosti, než kontrolovat čas a hlásit kdy se bude krájet dort, nebo kde má kdo stát při focení. Rozhodně není vhodné nahánět před obřadem svatebčany do rozumného seskupení ve svatebních šatech. Nejste ovčák, ale nevěsta!

Pozvali jste hosty na svíčkovou, kterou jste zvládli uvařit úplně sami. Bez pomoci. Ale pozvaných je hodně a Vy jste hostitelé. Neměli byste celý večer trávit v kuchyni. Přišli kvůli Vám. A jídlu samozřejmě. Ale řekněme, že jsou rádi, že se mohou najíst ve Vaší společnosti. Kdo jiný Vám dokáže pomoct jídlo ozdobit a naservírovat lépe, než Vaše maminka, která to navíc udělá ráda?

hostitelka

Jistě jste skvělá kuchařka, ale hosté jsou v jiné místnosti.

Svatba není omáčka

To ale platí v případě svíčkové, kterou maminka dělá posledních čtyřicet let pořád stejně- tedy nejlépe. A i když se Vaše maminka nejspíš už někdy vdávala, možná dokonce několikrát, pravděpodobně v této oblasti nebude takový expert, nehledě na to, že je víc než nevhodné nechat ji pracovat nad rámec její tradiční role. To platí pro všechny svatebčany, ačkoliv je samozřejmě můžete zapojit do pomoci s přípravami.

Svatební koordinátorka, aneb někdo musí zůstat střízlivý

Zde přichází na scénu Vaše dobrá víla v podobě svatební koordinátorky. Tedy člověk, který na Vaši svatbu není zván, aby si ji s Vámi užil a již v odpoledních hodinách tančil s nevěstiným podvazkem okolo krku na stole. 

Je to člověk, který zodpovídá za hladký průběh celého dne, aniž byste se Vy museli zabývat čímkoliv jiným, než právě sami sebou a Vašimi hosty. Člověk, který zná Váš plán a je schopný ho nejen dodržovat, ale i přizpůsobovat situaci. Člověk, který chápe, co je pro Vás důležité s co je naopak marginalita. A v neposlední řadě člověk, který si Vaši svatbu užije i přesto, že to není jeho náplň práce. Nejdůležitější totiž je, že Vy jste spokojení. 

svatba přípitek, párty

Další výhodou svatební koordinátorky je, že si Vaši svatbu určitě bude pamatovat. I to se může hodit.

 

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.