svatba, bříško, těhotenství

Svatba s bříškem

Lucie Štočková před 1 rokem

“A to jako nebudeš na vlastní svatbě pít?”

Vcelku typická otázka, která v sobě skrývá nejen pohoršení, ale i návrh, abyste si to přece jen ještě rozmyslela. Svatba ovšem není zdaleka jediná událost, při které nebudete moct v případě těhotenství pít alkohol. Ve skutečnosti budete abstinovat řádově měsíce až roky, tak proč nezačít pořádnou výzvou!

alkohol, koktejly, svatba

Nealko koktejly náhodou vypadají také pěkně!

Proč?

Pokud se chcete vdávat v těhotenství, jistě k tomu máte svůj důvod. Třeba už je svatba naplánovaná a těhotenství se tak nějak událo. Možná jste tradičně založená a chcete dítě přívést na svět do formální rodiny. Nebo se vdát potřebujete, aby i český stát pochopil, že dítě, které porodíte do roka od rozvodu opravdu nemusí mít nic společného s Vaším bývalým manželem. A nebo se Vám prostě jenom chce.

čáp, těhotenství

Přiletěl k Vám čáp trochu dřív?

Jaký máte důvod je zcela Vaše věc. Lidé Vás ale nejspíš budou odrazovat, protože…

…v prvním trimestru Vám bude blbě a budete ráda, že jste ráda

…v druhém trimestru by to sice asi šlo, ale stejně, bez toho alkoholu je to nuda

…ve třetím trimestru jste se asi zbláznila, budete obří, oteklá, nebudete se moc hýbat a navíc určitě porodíte předčasně. Na vlastní svatbě.

Hezké vyhlídky, že? 

Každý ale těhotenství prožívá jinak a vězte, že vdávat se s bříškem není žádný handicap. Možná právě naopak.

Má to i své výhody

Nebudete pít. Ač to je jeden z hlavních argumentů proti svatbě v těhotenství, ve skutečnosti můžete situaci využít ve svůj prospěch. Žádná nevěsta si asi nepřeje skončit na své svatbě pod stolem, případně, možná ještě hůř, na něm. Nemožnost pití alkoholu ve větší míře Vám zaručí, že si budete svatbu pamatovat, že se neztrapníte, a že ráno nebudete mít pocit jako byste snědla popelník zalitý pivem.

Žádné hubnutí do šatů. Nějaké to kilčo navíc se ztratí. Nebudete muset zkoušet překonat světový rekord v držení dechu při pózování na fotky, a když se po jídle rozhodnete trochu rozvalit, nikdo Vám to nebude mít za zlé. V těhotenství totiž některé věci dělat nesmíte, ale zato Vám některé jiné všichni rádi odpustí.

Šaty pro těhotné jsou pohodlné. Samozřejmě to neznamená, že netěhotné nevěsty na svých svatbách trpí v kazajce, ale pro krásu jsou některé ochotné podstoupit záležitosti srovnatelné s mučením španělské inkvizice. To Vám s bříškem nehrozí, jistě byste nechtěla svého potomka ohrožovat korzetem.

svatba v thotenství

Krásné, elegantní, pohodlné.

Vaše ratolest bude na svatbě. Pěkně schovaná. Sice budete trochu větší, než obvykle, ale pořád si svatbu můžete užít relativně bez zábran a u toho být ukázková máma. Lépe, než kdybyste se musela rozhodovat komu dítě svěřit, kdy přerušit zábavu a odebrat se k přednesu pohádky na dobrou noc, a kolik toho ještě zvládnete vypít, aniž by Vás to ráno omezovalo v rodičovských povinnostech.

A tak dále. Určitě existuje řada dalších pozitiv, jako například to, že nebudete muset nic nosit, každý Vám bez váhání uvolní židli, když si budete chtít dát šlofíka, tak si ho bez výčitek dáte, můžete se neomezeně cpát a případně i zvracet. Máte perfektní výmluvu.

jídlo, svatba

Nechcete se na vlastní svatbě upejpat? Vdávejte se těhotná!

Kdy je to nejlepší?

Pokud Vás vyloženě netlačí čas, je dobré svatbu v těhotenství naplánovat s ohledem na několik duležitých skutečností odvíjejících se od stáří gravidity.

První trimestr. Lépe vynechat. Každá žena snáší hormonální změny jinak. Zároveň Vám případné předchozí bezproblémové těhotenství nezaručí hladký průběh toho druhého a naopak. Nelze tedy říct, že byste se v prvních třech měsících neměla vdávat, ale je poměrně velké riziko, že budete při nejmenším velmi unavená, v horším případě Vám bude zle a v nejhorším budete muset svatbu odložit.

nevolnost, těhotenství

Někdo nemá v požehnaném stavu náladu na svatební veselí.

Druhý trimestr. Ideální období. Na začátku druhé třetiny budete mít pravděpodobně stále zanedbatelné bříško a se svým stavem už budete psychicky i fyzicky srovnaná. Čtvrtý až pátý měsíc se tedy zdá být nejvhodnějším pro svatbu téměř bez omezení.

Třetí trimestr. Taky možnost. V posledních měsících již musíte počítat s celkovým zakulacením. To ničemu nevadí, pokud se budete cítit dobře. S blížícím se porodem se ale objevují protivné doprovodné příznaky jako otoky, bolesti zad, a neschopnost se zvednout ze židle. Nebo odkudkoliv. Bohužel taky nikdy dopředu nevíte, kdy se Vaše chlouba rozhodne udělat první krok k samostatnosti. Pokud tedy nechcete spojit svatbu se zapíjením novorozeněte, pokuste se vdavky stihnout nejpozději v průběhu osmého měsíce. Záchranky mají sice v Čechách dobré dojezdové časy, ale škoda pracně vybraných šatů.

Vždycky může pršet

S těhotenstvím je to trochu jako s počasím. Dopředu se zkrátka nemůžete spolehnout vůbec na nic. Můžete se ale zhruba orientovat podle statistické pravděpodobnosti. Lidé se nejčastěji berou v létě, protože doufají v teplo, dokonalé fotky a svatbu zalitou sluncem. Druhý trimestr je takové těhotenské léto.

Třeba ale právě Vy chcete mít svatbu v zimě. Záleží to pouze na Vás. Jen pozor na mráz a zvedání se ze židle.

svatba v zimě

Vaše svatba, Vaše podmínky.

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.