Rezervuj si datum

Online pozvánka s dotazníkem

Petra Štočková před 1 rokem

Online pozvánka a dotazník s otázkami ke svatbě jsou jedním z top nástrojů, které svatbonet má. Pošlete pozvánku, hosté si rezervují datum, potvrdí účast, vyplní doplňující informace i koho vezmou s sebou. Navíc je všechno se vším provázané, takže i Váš rozpočet bude neustále aktuální. Počítá se automaticky podle počtu potvrzených hostů. 

online pozvánka a svatební dotazník

Online pozvánka

Prvním krokem ke zjednodušené komunikaci s Vašimi hosty je vyplnění jejich jmen a emailů do karty hosté.

Přidání hosta do tabulky

Máte dvě možnosti jak přidat hosta. Buďto kliknete na „Přidat hosta“ v menu a otevře se okno, kam si vyplníte potřebné informace, nebo můžete hosta přidat přímo do tabulky kliknutím na „Přidat hosta“ pod seznamem hostů a psaním rovnou do kolonky v tabulce.

Přidat hosta

Přidat hosta včetně podrobností

Přidat hosta pomocí plus

Přidání hosta rovnou do tabulky

Co když chcete pozvat hosta, ale nemáte na něj email?

Pokud chcete pozvat drahé polovičky Vašich přátel a nemáte na ně emaily, nevadí. Do tabulky je zatím nepište. Pozvánky zašlete svým přátelům a upřesníte v nich, že jsou zváni oni i jejich partnerky/ři, případně i jejich děti. Hosté Vám následně vyplní jména i emailové kontakty všech, se kterými na svatbu dorazí. A máte o kus práce méně!

Pokud se ale jedná o staršího člena rodiny, který email nepoužívá, nezbude Vám, než za babi a dědou zajet, nebo jim zavolat. Informace k nim si pak v přehledu vyplníte sami. Vy totiž můžete editovat cokoliv u každého Vašeho hosta!

Úprava informací u hostů

Všechny informace u každého hosta můžete kdykoliv upravit

Odeslání pozvánek

Před odesláním samotné pozvánky je důležité vyplnit detaily svatby. Pokud už jste tak neučinili dříve, dostanete se k tomu proklikem na „Informace pro pozvánku“.

nastavení online pozvánky

Zadání základních informací o svatbě do pozvánky

Nahráním Vašich profilových fotografií, vyplněním jmen, místa a data svatby, máte pozvánky předpřipravené k odeslání. Vraťte se proto na kartu hosté.

Informace ke svatbě

Vyplnění informace ke svatbě

Na kartě hosté, klikněte na „Odeslat pozvánky a dotazníky“.

odeslání pozvánky a dotazníku

Tím se dostanete na nové okno. Zde přidáte adresáty. Můžete zadat každého zvlášť, po skupinách nebo všechny najednou. Pozvánka má předepsaný text, který funguje jako nápověda. Můžete ho tam nechat, nebo si ho přizpůsobit obrazu svému. A to včetně předmětu a oslovení. K pozvánce můžete přiložit také přílohu, třeba grafiku Vaší tištěné pozvánky.

editace pozvánky

Přizpůsobení pozvánky

Když máte všechno vyplněné podle svých představ, kliknete na „Další krok“. Tady uvidíte náhled celé pozvánky tak jak ji dostanou do emailu Vaši hosté. Pro Váš klid v duši, že je všechno jak má, si můžete pozvánku poslat nejdříve sami sobě. Pokud jste se vším spokojeni kliknete na „Odeslat zvoleným hostům“ a pozvánka poletí do světa.

pozvánka pro hosty

Takto vidí pozvánku hosté ve svém emailu

Dotazník

Tato část je na Vašich hostech. Proto jim do pozvánky nezapomeňte zmínit, že Vám hodně pomohou, když dotazník vyplní.

Krok jedna: Přijetí a odmítnutí účasti

Začneme u odmítnutí. Váš host prostě dorazit nemůže, protože v termínu Vaší svatby už má rok naplánovanou měsíční cestu po Asii. Nedá se nic dělat. V pozvánce klikne na „Odmítnou účast“.

Host odmítá účast

Toto kliknutí přesměruje hosty na stránku, která jim potvrdí zrušení účasti na svatbě a umožní mu odeslat Vám zprávu s vysvětlením, proč se nedostaví. Informace o odmítnutí se zároveň automaticky propíše do přehledu na kartě „Hosté“.

Zrušená účast

Hostů, kteří nedorazí, určitě nebude mnoho a je mnohem zajímavější co se stane, když host účast potvrdí.

host potvrdí účast

Jedním kliknutím host potvrdí účast, ta se propíše do přehledu na kartě hosté, a hostovi se otevře stránka s informací, že s ním na svatbě počítáte, a s dotazníkem!

přehled účasti v kartě hosté

Přehled potvrzení a odmítnutí účasti na kartě hosté

dotazník

Stránka, kterou vidí hosté po přijetí účasti

Krok dva: Vyplnění dotazníku

Svatbonetí dotazník není jen tak obyčejný dotazník. Opět je všechno se vším propojené. Host postupně vyplní informace o sobě, přidá doprovod a vyplní i informace o něm. To se vše propisuje automaticky do karty hosté, kde to pak Vy vidíte buď u každého hosta zvlášť v detailu, nebo v záložce „Souhrny“.

náhled do detailu hosta
souhrnný přehled informací o hostech

Informace o hostovi

Host vyplní informace o sobě v dotazníku, uloží je a v ten moment je máte v přehledu.

Dotazník hosta

Přidání doprovodu a informací o něm

Pokud na svatbu zvete přátelé i s partnery/kami, případně i jejich dětmi, vyplní Vám hosté tuto informaci právě zde. Stačí jim v pozvánce napsat, že jsou zváni všichni. Nebo naopak můžete v pozvánce uvést, že například z kapacitních důvodů je pozvánka určena pouze pro zvaného osobně.

Doprovod

Tady hosté přidávají všechny, s kým přijdou

informace k doprovodu

A přidají je včetně všech důležitých informací vyplněním tohoto formuláře

Změna účasti

Stane-li se, že Váš host nebude nakonec moct dorazit, jednoduše může účast odmítnout v pozvánce. Pokud host při přijetí pozvánky omylem klikne na účast, ale přitom dorazit nemůže, jednoduše to změní v části dotazníku s názvem „Vaše účast“.

změna účasti

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.