Jak zvládnout svatební stres

Soňa Chocholatá před 11 měsíci

Není žádnou novinkou, že plánování svatby je stresující záležitost. Ať už jste předem věděli, že chcete velkou oslavu nebo jste plánovali pouze malou svatbu, která se postupem času vymkla kontrole, snadno může stres dohnat i Vás.

Chcete aby vše šlo podle plánu a snažíte se všechno stihnout, ale místo toho cítíte, jako by se na Vás vše hroutilo. Jakmile se dostanete do tohoto bodu, je třeba začít jednat. Je důležité umět si zachovat i v takovýchto situacích čistou hlavu. Naštěstí existuje několik užitečných způsobů, jak stres zvládnout.

Dejte si pauzu

Když cítíte nával paniky z přibývajících problémů, udělejte si nachvíli od všeho pauzu, stačí 20 minut. Vypněte televizi, zavřete notebook, odložte telefon. Nic není tak naléhavé, aby to nepočkalo pár minut. Takže se zhluboka nadechněte a vypněte. Dejte si teplou koupel, zacvičte si nebo si udělejte nějaké dobré jídlo. Pokud se nachvíli od všeho odpojíte, vyčistíte si hlavu a získáte více energie.

Vyražte ven

Jedná se o opravdu skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu, pokud máte stres. Procházky mají mnoho zdravotních výhod, navíc je to snadné, levné a velmi efektivní řešení. Vyražte proto na půl hodiny ven, nadýchejte se čerstvého vzduchu, zapomeňte nachvíli na všechny problémy a jen meditujte.

Pryč ze sociálních sítí

Může se zdát, že sociální sítě jsou skvělým pomocníkem, ať už se chcete spojit s lidmi nebo máte pocit, že na Instagramu či Pinterestu čerpáte skvělé tipy na plánování svatby. Ale je tomu skutečně tak?
Neustálé scrollování po sociálních sítích může být velmi frustrující. Nekonečné srovnávání se s ostatními, jejichž svatby vypadají tak dokonale a naprosto bez problémů. To ale není realita. Přehodnoťte zda by nebylo lepší se od světa sociálních sítí nachvíli odpojit a věnovat se důležitějším aktivitám.

“Ne, děkuji”

Jste ten druh člověka, který by se pro každého rozkrájel? Naučte se říkat ne. Pokaždé když řekneme ano něčemu, čemu bychom měli říct ne, říkáme tím ne těm skutečně podstatným a důležitým věcem, které bychom měli doopravdy řešit. Říkat neustále ano může být velmi vyčerpávající. Je načase si uvědomit, že jsme pouze lidé a říkat ne je naprosto v pořádku. Udělejte to zdvořile a s dostatečným předstihem. Vaši blízcí to jistě pochopí a vy nebudete neustále tak vytížení.

Požádejte o pomoc

Pravděpodobně to nejlepší co pro sebe můžete v tomto stresujícím období udělat, je požádat o pomoc. Pro někoho kdo je perfekcionista a vše si raději udělá sám se to může zdát nepředstavitelné. Ale věřte, že s tímto krokem se Vám bude zase o něco lépe dýchat. Lidé, kteří Vás milují Vám rádi pomohou. Oslovte je tedy, rozdělte úkoly mezi družičky, budoucí tchýně a tchány a zeptejte se i svých přátel, jestli by se nezapojili. Dejte jim šanci, uvidíte že Vám rádi pomohou. Stejně tak skvěle pomůže či poradí svatební koordinátorka.

Používejte svatební diář

Při plánování svatby může být náročné a ani není možné neustále myslet na všechno. Naštěstí existují moderní způsoby, jak mít všechny informace přehledně a na jednom místě – a jedním z nich je plánovač svatby Svatbonet. Jedná se o svatební web, do kterého si můžete zapisovat všechny důležité informace, termíny nebo náklady. Můžete si vytvořit i seznamy hostů a všech důležitých úkolů. Celý svatební diář je online, proto jediné co potřebujete, je Váš telefon, tablet nebo počítač.

Užívejte si to!

Způsob, jak naplánovat svatbu zcela bez stresu, ještě nikdo nenašel a ačkoliv se jedná nejdůležitější den Vašeho života, berte ho s nadhledem.  Když cítíte, že je toho na Vás zkrátka moc, zhluboka se nadechněte a vyzkoušejte jednu z technik. A nebojte se, že Vám tím něco uteče, právě naopak. Svatba na Vás počká a jakmile si začnete dávat přestávky, uvidíte, že budete mít mnohem více energie a nové nápady na plánování svatby.

Nesoustřeďte se tolik na detaily a na to, co všechno se může pokazit, ale začněte si plánování užívat. Navzdory všemu stresu je potřeba si uvědomit, že si berete člověka, kterého milujete a to je ta nejdůležitější věc. Začněte si proto Vaši svatbu užívat a místo obav se těšte na nové společně prožité chvíle.

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.