Druhy svateb

Soňa Chocholatá před 1 rokem

Církevní

Církevní svatba je kouzelná díky prostorám kostelu, který si vyberete, ale také proto, že si slibujete lásku a věrnost před Bohem do konce života. Atmosféra v takovýchto podmínkách je nezapomenutelná a obřad jako takový je mnohem osobnější než u světských svateb. Jelikož před svatbou jako takovou docházíte na sezení s „vaším“ oddávajícím farářem, kde se jako snoubenci připravujete na manželství takové. Díky těmto sezením vás oddávající farář má možnost poznat a díky několika úkolům a otázkám, které vám bude klást, zjistí, jací jste, a díky tomu si připraví autentickou řeč, díky které je obřad samotný originální ve smyslu, že mluví opravdu o vás, protože vás zná.

Svatba v kostele

Pokud chcete mít církevní obřad, musí být alespoň jeden z vás pokřtěn. Pokud to tak je a je z vás pokřtěn jen jeden, tak váš sňatek musí schválit biskup a udělit vám výjimku. Aby tato výjimka byla udělena, tak se nepokřtěný snoubenec musí zavázat, že vaše společné děti bude vychovávat ve víře a i manželství v ní bude udržováno. Pokřtěný snoubenec se na oplátku zavazuje k respektu a svobodné volbě jiného náboženství toho druhého.

Venkovská

Svatba na venkově třeba uprostřed pole bučících krav a hlavně v přírodě vás natolik okouzlí, že nebudete chtít, ať tento den skončí. Obřad v sadu plném stromů a poté hostina ve staré stodole, je opravdu nádherná představa. Můžete si na sebe vzít cokoliv, co budete chtít. Přeci jen, je to váš den, a pokud se cítíte dobře v princeznovských nebo bohémských šatech, je to jen na vás. Venkovská svatba je krásná v celé její rozmanitosti. Takže pokud si představíte svatbu v odlehčeném stylu nebo ve stylu honosném je jen na vás. Co se venkovské svatby týče, je jen pár pravidel. A to abyste byli blízko přírodě. Někde na krásném novém statku nebo ve staré polorozpadlé stodole.  Fantazii se meze nekladou.

Svatba na venkově

Boho

Boho svatba má být ve všech směrech originální, plná přírody a jednoduchosti. Pro obřad v boho stylu je nejlepší si najít místo v přírodě, někde na louce, u potůčku na lesním paloučku nebo ve staré stodole. Hlavně musí být přítomny jemné přírodní prvky, světélka na večerní romantiku a dřevěné dekorace, nejlépe vyráběné doma. Květiny jsou nejlepší posbírané u vás na zahrádce nebo luční kvítí. Všechno toto dodá vaší svatbě originální nádech a hlavně to vyvolá krásnou příjemnou a romantickou atmosféru.

Zámecká

Svatba na zámku se nese v honosném stylu a každá nevěsta, která si toto svatbu přeje, chce být princeznou alespoň jeden den ve svém životě. Nejlépe, pokud si vyberete zámek, na kterém můžete mít i hostinu. To by z vás na ten den udělalo opravdu královský pár. Proto zámecké svatby bývají ve velkém stylu a jsou plné krásných dekorací. Dlouhé závěsy na oknech, ubrusy až na zem a vše ve sněhově bílé s třpytivými a barevnými dekoracemi. Nařasený tyl uprostřed stolu s mohutným svícnem a krásnou kyticí. To je zrovna pro vás to pravé.

Zahraniční

Svatba v zahraničí je pro vás vhodná, pokud nelpíte na tom, abyste měli mnoho hostů ve váš den. Pokud si přejete netradiční romantiku. Chcete se procházet po písečných plážích, nebo to rovnou spojit s vaší svatební cestou. Prostě se v poledne necháte oddat na vašem vysněném místě kdekoliv na světě a o hodinu později už si budete jen užívat vaší romantickou dovolenou.

Ale tato možnost má i svá úskalí a to ta, že po návratu zpět domů si budete muset ještě obstarat legislativu na matrice, že jste opravdu svoji. Prostě vše nechat ještě právně pojistit.

Typ veselky je asi to první, k čemu se odhodláte při samotném plánování svatby. Od tohoto rozhodnutí se pak bude vyvíjet i místo svatby, vzhled svatebních šatů, svatební kytice, svatební dort a další. Je toho ještě hodně před Vámi, ale neházejte flintu do žita, zapisujte si úkol po úkolu do svatebního diáře a uvidíte, jak pomalu začnete skládat mozaiku dohromady.

Boho Svatba

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.