detsky koutek

Děti na svatbě. Mít či nemít?

Alena Zachová před 6 měsíci

My jsme za to, že MÍT. Ale je naprosto pochopitelné, že tuto otázku si pokládá většina nevěst. Obávají se, že se děti budou na svatbě nudit, budou tam zlobit, budou křičet a plakat a všechno zkazí. Pravda, děti jsou velmi nevyzpytatelné, ale upřímně řečeno, v tom může být i kouzlo okamžiku. Nehledě na to, že nastrojené děti vypadají rozkošně na svatebních fotografiích.

male družičky

Malé družičky.

Základem je, jak bylo zmíněno, aby se děti na svatbě nenudily. Dítě, které má narušený svůj pravidelný denní režim bude pravděpodobně potřeba rozptýlit. Nabídnout mu prostor, který pro něj bude zajímavý, poutavý a inspirativní. Prostředí, kde se bude cítit dobře, kde bude chtít být a které jej bude bavit. V dnešní době jsou trendy restaurace s improvizovanými dětskými koutky, které děti dokáží na chvíli zaujmout vybarvováním omalovánek, nebo stavebnicí, nicméně my teď přemýšlíme, jak zabavit děti na několik hodin, kde už samotné pastelky, nebo stavění komínů nebude stačit.

IMG_1075

Připravené jmenovky zaberou jenom chvíli a vypadají krásně.

Pro děti je důležité především:

* připravené prostředí, poutavé, čisté a útulné.

* člověk / lidé, kteří jsou připraveni mu pomoci, asistovat, věnovat se mu

* prostor, kde si mohou odpočinout, lehnout si a třeba si jen prohlížet obrázky v knížce. Nebo i bez obav usnout.

* rozličné inspirativní aktivity odpovídající věku a zájmům dítěte

* prostředí, které mu bude připadat známé, kde se bude cítit v bezpečí

IMG_0437

Hodně barviček, skluzavka a prostor na hraní je na světě.

Děti na svatbě nepotřebují výrazný animační program, časový plán, v němž je přesně stanoveno, kdy malujeme na kamínky, kdy si volně hrajeme, nebo kdy lepíme koláže. Děti uvítají volnost a svobodu volby. Jsou pro ně důležitá pravidla, řád a hranice, které jim dávají pocit bezpečí. 

Na základě bohatých zkušeností pracujeme právě s touto myšlenkou. Doporučujeme vytvořit takové prostředí pro děti i na svatbě. Dětský koutek, který poskytne dětem zázemí pro hru samostatnou i skupinovou, prostor pro odpočinek i kreativní tvoření. Děti mohou hrát skupinové i individuální společenské hry, stavět Duplo či Lego, vytvářet koleje pro vláčky, číst si, hrát si na doktory s plyšovými zvířátky, vařit v kuchyňce, závodit s auty. Starší děti připraví turnaj v dřevěném Tetris nebo budou malovat na hrnečky, mohou si s námi číst, nebo povídat. Mohou vytvořit krátký videopozdrav pro novomanžele, nebo…, nebo… V dětském koutku vždy záleží na dětech, jaká bude přesná náplň dne. Na nás je, abychom jim připravili prostředí a ideální podmínky.

tetris

Hrací koutek spolehlivě na pár minut děti zabaví.

Pečovatelky, které se o chod koutku starají, jsou dětem spíše průvodci, kteří se jim věnují, jak je třeba. V našem dětském koutku je dostatek rozličných aktivit, které děti zabaví na dlouhou dobu. Připravujeme prostor pro děti tak, aby odpovídal vybavení jejich dětského pokoje a děti se v něm cítily skutečně „jako doma“. 

detsky koutek

Dětský koutek plný zábavných aktivit nejen pro děti.

Cílem našich aktivit je, doplnit svatební oslavu tak, aby si ji užili všichni, kteří přijdou tento krásný den oslavit s vámi. Budeme velmi rádi, pokud budeme moci být jedním z dílků vašeho svatebního puzzle a uděláme všechno proto, abychom předčili očekávání vaše, vašich přátel i jejich dětí. 

bez komentáře

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Všechny položky je nutné vyplnit.